Clothes-Security-Antenna

Clothes-Security-Antenna

دزدگیر پوشاک

دزدگیر پوشاک، دزدگیر لباس یا به عبارتی همان گیت فروشگاهی  یکی دیگر از انواع دزدگیرهای فروشگاهی است که در بازار موجود است . هدف از نصب دزدگیرهای پوشاک در فروشگاه ها این است که جلوی سرقت و دزدی انواع پوشاک زنانه , مردانه , بچه گانه و …از فروشگاه گرفته شود . افزایش جمعیت و بزرگ بودن شهرها و به دنبال آن شکل گیری مراکز خرید و همچنین افزایش بازارها و فروشگاه های پوشاک سبب شده است که سرقت از این مغازه ها هم به دلیل شلوغ بودن افزایش یابد .

بیشترین زمان سرقت نیز زمانی است که فروشگاه شلوغ و پر رفت و آمد باشد , زیرا سارقین در این مدت می توانند از فرصت ها استفاده کرده و اقدام به سرقت از فروشگاه بکنند . بنابراین جهت جلوگیری از چنین اتفاقاتی , فروشندکان به فکر نصب دزدگیر پوشاک در فروشگاه خود افتادند تا از این طریق بتوانند با خیالی آسوده در فروشگاه خود مشغول شوند .

دزدی کردن از فروشگاه های پوشاک توسط سارقین با روش ها و متدهایی انجام می شود که تقریبا غیر قابل پیش بینی است و از دید همگان مخفی است . بنابراین احتمال پیشگیری از دزدی سارقین بدون استفاده از تجهیزات خاص غیر ممکن است به همین خاطر در خصوص این امر تجهیزاتی به کمک صاحبان فروشگاه ها آمده است که در قالب دزدگیر پوشاک یا دزدگیر فروشگاهی است که می توان با نصب تگ  بر روی لباس ها و نصب گیت فروشگاهی یا همان دزدگیر پوشاک جلوی درب فروشگاه جلوی سرقت را گرفت . زیرا سیستم این نوع از گیت ها به گونه ای است که در هنگام خروج غیر مجاز پوشاک از فروشگاه آلارم به صدا در می آید و فروشنده را مطلع می سازد .

عملکردهای دزدگیر پوشاک

به طور کل سیستم کاری یک دزدگیر پوشاک به این صورت است که :

  • این نوع از سیستم ها به گونه ای هستند که باید تگ مثل تگ صدفی، تگ گلفی، تگ مدادی و .. به پوشاک جهت کارکرد نصب شود .
  • وجود آنتن دزدگیر به صورت تک آنتن یا دو آنتن یا چند آنتن در کنار درب های خروجی الزامی است .
  • اگر درب ورودی از خروجی جدا باشد یعنی فروشگاه مجهز به دو درب ورودی و خروجی باشد جهت جلوگیری از خروج از درب ورودی از گیت های کنترل تردد یک طرفه استفاده می شود .
  • قطعه ای که روی پوشاک نصب می شود می تواند به صورت لیبل دزدگیر فروشگاهی یا تگ دزدگیر فروشگاهی باشد .
  • تگ های دزدگیر فروشگاهی توسط سیگنال فرکانس RF یا AM قابلیت شناسایی را دارند .
  • اگر تگ و لیبل به لباس متصل باشد و فردی بخواهد غیر مجاز پوشاکی را از فروشگاه خارج کند در این صورت سیستم گیت فروشگاهی یا همان دزدگیر فروشگاه  تگ را شناسایی می کند و در این صورت آژیر به صدا در می آید .
  • برای باز کردن تگ و لیبل از پوشاک سیستمی به نام تگ بازکن یا جدا کننده وجود دارد که فروشنده موظف است بعد از به فروش رفتن پوشاک تگ را از آن باز کند تا در هنگام خروج آژیر آن به صدا در نیاید .
Web Analytics Real Time Web Analytics